Proč vlastně na loď a proč do Chorvatské vody

Jachting

Skvělý pocit když konečne vpynete motor a plujete jen a jen na vítr. Kolem vás jen ticho, vítr moře ostrovy a také někdy delfíni.

Zážitek

V každém případě zážitek, který ve Vás nechá silné vzpomínky z kterých můžete čerpat v sichravých měsících v Čechách a těšit se opět na další rok kdy vyplujete na moře.

Dovolená

Tahle dovolená se prostě nedá srovnat s běžnou dovolenou někde u moře. Tady jste prostě sami svým pánem. Žádné davy na pláži, hlava na hlavě.

Jídlo

Mám rád Chorvatskou kuchyni, čerstvé ryby na grilu, chobotnicový salát, pljeskavicu, pršut, sýry ,vína 🙂

Relax

Tak tady to funguje prostě na 100%. Načerpáte psychickou energii na další měsíce

Chorvatsko na jachtě mám rád

jezdili jsme tam s rodinou již léta a v roce 2006 mě přemluvil kolega abych jel s ním na loď. Vůbec jsem nevědel co mám od toho očekávat. Byl jsem plný napětí, nebude mi blbě ? co tam budu dělat ? Nic ohledně jachtingu neznám, kde budu spát a co jíst …

Nakonec to zase nebylo nic složitého, lodě jsou plně vybaveny, kajuty s postelemi, úložné prostory, záchod se sprchou, lednička, plynový sporák s troubou , prostě takový malý karavan na vodě.

Když už vyplujete, jste najednou volní, vše se zpomalí (loď pluje dle větru kolem 10-15km/h ) a vy si užíváte klidu pohody a relaxace. Samozřejmě vše s ohledem na počasí, to musí kapitán hlídat a přizpůsobit se mu. I když ale fouká víc a jsou velké vlny a nebo Vám proprší 3 dny z týdenní dovolené stojí to za to. Stalo se nám několikrát, že počasí úplně nevyšlo (rychlá změna počasí) i přesto si nemyslím, že by někdo litoval že s námi plul. Na to špatný se časem zapomene a zbytek pozitivních věcí převládne a nechá Vám plnou hlavu super vzpomínek.

Mám rád Chorvaty, nevadí mi, ale jako všude se najdou lidi kteří se Vás snaží oje..at. A to pak kazí dojem. Nicméně zatím jsem s nimi vždy vyšel a kromě jedné situace kdy nám přestal v bouřce fungovat motor protože v naftě byl bordel a šlem a nechtěli nám uznat slevu na den bez hlavního motoru jsem neměl zásadní problém.

Takže pokud přemýšlíte a alespoň trochu chcete , neváhejte a sežentě si partu lidí ,kapitána a vydejte se užít týden nebo více na lodi. V Chorvatsku si zamilujete stovky ostrovů – nesutále je se na co dívat, kde kotvit, šnorchlovat, potápět se a užívat si zcela jiné dovolené než v penzionu nebo hotelu. Navštívíte místa kam se bez lodi nedostanete , majáky, vraky lodí, pevnosti na ostrovech, bunkry pro lodě z období války atd ….. Ochutnáte jídla z restaurací a malebných hospůdek na ostrovech, naprosto čerstvé  ryby a produkty moře  od místních rybářů.

Zažijete kouzelné večery kdy se moře uklidní a máte v zátoce naprostý klid a ticho. Tohle Vás prostě dostane. S lodí se podíváte do míst kam se nikdy bez auta nedostanete a tzv výlety na Kornati (národní park) co provozují „místní cestovky“ se nedají s Vaší dovolenou na jachtě v žádném případě srovnat.

Dalších důvodů bych mohl napsat asi sto, ale prostě to za to stojí !
Z vlastní zkušenosti vím, že i celá rodina je nadšená a těší se až vypadneme ze souše na vodu 🙂 A to mě těší.

Skipper Rady

FOTOGALERIE

fotogalerie z plaveb po Chorvatskem pobřeží a ostrovech od let 2006-2017

ZKUŠENOSTI A TIPY

pár zkušeností, které jsem nasbíral

MÍSTA

přehledná mapa s místy která jsme již v naší jachtařské minulosti navštívili

MAPY

krásná interaktivní mapa, skvělý pomocník pro kapitány, zobrazeny hloubky, kabely, kotviště atd..

Citát od kamaráda

"je lepší strávit jeden blbej den na moři, než dobrý den v práci"